AKTUALITY

Prosíme pacienty o trpělivost, naše ordinace je v důsledku zhoršující se epidemiologické situace velice vytížená, máme mnoho telefonátů. Pokud se nedovoláte napiště email. Děkujeme.

Od ledna očkujeme posilovací dávky proti Covid 19 vakcínou Pfizer. V případě zájmu zavolejte do ordinace. Očkování je možné nadále i v očkovacích centrech. 

Nezapomeňte na očkování proti chřipce! očkujeme od října, v případě zájmu zavolejte do ordinace

Informace k pandemii Covid-19

Prosíme pacienty, aby v případě, že byli v kontaktu s nakaženým virem SARS-Cov-2 či se u nich objeví zvýšená teplota, suchý dráždivý kašel, ztráta chuti i čichu nebo jiné příznaky respiračního onemocnění zavolali předem do ordinace a domluvili se na dalším postupu. V případě zhoršení celkové stavu zejména dušnosti volali linku 155!


Doporučujeme všem pacientům aby dodržovali pravidlo 3R - respirátor, důsledná hygiena rukou a dostatečné rozestupy. 

Více informací a seznam všech odběrových míst na https://www.mzcr.cz

Prosíme o trpělivost, naše telefonní linky jsou z důvodu mnoha telefonických konsultací přetížené. Můžete využít i emailovou komunikaci.


Plošné antigenní testování v ordinaci neprovádíme

Očkování proti Covid -19

Pro posílení imunity pro Covid- 19 doporučujeme přeočkování 3 dávkou proti Covid-19 všem pacientům starších 65 l a též pacientům s chronickým onemocněním /onemocnění srdce, plic, ledvin, cukrovka, obezita s BMI nad 40, onkologická onemocnění, poruchy imunity apod/ s odstupem 6 měsíců od 2 dávky. Od 1.12. v platnosti snížení intervalu na 5 měsíců.

Dle doporučení České vakcinologické společnosti se přeočkování provádí mRNA vakcínami /Comirnaty od firmy Pfizer a Spikevax od firmy Moderna/. Vakcíny lze kombinovat, tzn ten kdo byl očkovaný vakcínou Astra Zeneca či Jahnsen může být přeočkovaný 3 dávkou mRNA vakcínou. 

Velmi doporučujeme všem pacientům, kteří ještě nejsou očkovaní proti Covid - 19,aby byli zodpovědní nejenom vůči sobě, ale i ostatním a nechali se očkovat či alespoň o tom popřemýšleli. Prosím nevěřte desinformacím na internetu či jedna paní povídala a informace čerpejte od odborníků a z ověřených zdrojů. Děkujeme!

Registrace k očkování přes centrální rezervační systém https://crs.mzcr.cz

Očkovací certifikát k dispozici na https://ocko.uzis.cz

Očkování proti chřipce a pneumokokovým infekcím

Očkujeme proti pneumokokovým infekcím během celého roku a od října 2021 začínáme opět očkovat proti chřipce.  U pacientů nad 65 let a pacientů s chronický onemocněním dle indikačního seznamu hrazeno zdravotními pojišťovnami. Více informací v ordinaci.

Očkování proti klíšťové encephalitidě

Doporučujeme našim pacientům očkování proti klíšťové encephalitidě. Očkovat lze celoročně. Očkování není hrazeno zdrav. pojišťovnami. V případě zájmu nás kontaktujte telefonicky či přímo v ordinaci.

E- recept

Možnost zaslat E-recept sms nebo e-mailem.

E-neschopenka

V případě, že potřebujete vystavit pracovní neschopnost a nemůžete se dostavit do ordinace z důvodu karantény či akutních zdravotních potíží, které lze vyřešit po telefonu s lékařem, vystavíme e-neschopenku bez nutnosti návštěvy.


GDPR