AKTUALITY

13.2. - 15.2. dovolená - zástup MUDr. Soňa Beranová

v úterý 7.2. a pátek 10.2. v ordinace pouze sestřička. V případě potřeby zajistí vyšetření u zastupujícího lékaře.

v úterý 31.1. ordinace pouze do 10 hod. 

Od října očkujeme proti chřipce!

V případě akutní respirační infekce /rýma, kašel, teplota../ vyžadujeme nadále v čekárně a ordinaci zakrytí úst a nosu respirátorem tř. FFP 2.

Děkujeme

V čekárně máme elektronickou recepci Evipa od české firmy Medingo. Po příchodu vložíte do terminálu kartičku zdravotní pojišťovny nebo jiný doklad a zvolíte důvod návštěvy. Nemusíte již klepat na dveře nebo se obávat, že Vás někdo předběhne. Doufáme, že budete spokojeni. 

Vzhledem k nízkému zájmu o očkování proti Covid 19 v ordinaci t.č. neočkujeme. Očkování je možné nadále v očkovacích centrech. 

Informace k pandemii Covid-19

Prosíme pacienty, aby v případě, že byli v kontaktu s nakaženým virem SARS-Cov-2 či se u nich objeví zvýšená teplota, suchý dráždivý kašel, ztráta chuti i čichu nebo jiné příznaky respiračního onemocnění a nejsou otestovaní minimálně antigenním testem zavolali předem do ordinace a domluvili se na dalším postupu. Žádanku na PCR test vystavíme elektronicky. V případě zhoršení celkové stavu zejména dušnosti volali linku 155!


Doporučujeme všem pacientům, aby se v případě akutní respirační infekce chovali zodpovědně, nosili respirátor tř FFP2,  otestovali se na Covid 19 minimálně antigenním testem a dbali zvýšené hygieny rukou. 

Více informací a seznam všech odběrových míst na https://www.mzcr.cz


Plošné antigenní testování v ordinaci neprovádíme

Očkování proti Covid -19

Pro posílení imunity pro Covid- 19 doporučujeme přeočkování 4 dávkou, nyní již modifikovanou proti Covid-19 všem pacientům starších 65 l a též pacientům s chronickým onemocněním /onemocnění srdce, plic, ledvin, cukrovka, obezita s BMI nad 40, onkologická onemocnění, poruchy imunity apod/ s odstupem 4 měsíců od 3 dávky či prodělání Covidu. 

Dle doporučení České vakcinologické společnosti se přeočkování provádí mRNA vakcínami /Comirnaty od firmy Pfizer a Spikevax od firmy Moderna/. Vakcíny lze kombinovat, tzn ten kdo byl očkovaný vakcínou Astra Zeneca či Jahnsen může být přeočkovaný 3. nebo 4 dávkou mRNA vakcínou. 

Velmi doporučujeme všem pacientům, kteří ještě nejsou očkovaní proti Covid - 19,aby byli zodpovědní nejenom vůči sobě, ale i ostatním a nechali se očkovat či alespoň o tom popřemýšleli. Prosím nevěřte desinformacím na internetu či jedna paní povídala a informace čerpejte od odborníků a z ověřených zdrojů. Děkujeme!

Registrace k očkování přes centrální rezervační systém https://crs.mzcr.cz

Očkovací certifikát k dispozici na https://ocko.uzis.cz

Očkování proti chřipce a pneumokokovým infekcím

Očkujeme proti pneumokokovým infekcím během celého roku a od října 2022 začínáme opět očkovat proti chřipce.  U pacientů nad 65 let a pacientů s chronický onemocněním dle indikačního seznamu hrazeno zdravotními pojišťovnami. Více informací v ordinaci.

Očkování proti klíšťové encephalitidě

Doporučujeme našim pacientům očkování proti klíšťové encephalitidě. Očkovat lze celoročně. 

Očkování od 1.1.2022 od 50 let plně hrazeno ZP.V případě zájmu nás kontaktujte telefonicky či přímo v ordinaci.

E- recept

Možnost zaslat E-recept sms nebo e-mailem.

E-neschopenka

V případě, že potřebujete vystavit pracovní neschopnost a nemůžete se dostavit do ordinace z důvodu karantény či akutních zdravotních potíží, které lze vyřešit po telefonu s lékařem, vystavíme e-neschopenku bez nutnosti návštěvy.


GDPR