AKTUALITY

v pátek 17.9. 2021 lékařský kongres - v ordinaci pouze sestřička.

30.6.2021  Nové pacienty k očkování Astrou Zenecou aktuálně neregistrujeme, pro ty co mají zájem doporučujeme očkovací centra. Důvodem je malý zájem o AZ v ordinaci, proto další vakcíny neobjednáváme. 

v pátek 7.5.2021 neordinujeme - zástup MUDr. Soňa Beranová 

Informace k pandemii Covid-19

Prosíme pacienty, aby v případě, že byli v kontaktu s nakaženým virem SARS-Cov-2 či se u nich objeví zvýšená teplota, suchý dráždivý kašel, ztráta chuti i čichu nebo jiné příznaky respiračního onemocnění zavolali předem do ordinace a domluvili se na dalším postupu. V případě zhoršení celkové stavu zejména dušnosti volali linku 155!


Doporučujeme všem pacientům aby dodržovali pravidlo 3R - respirátor, důsledná hygiena rukou a dostatečné rozestupy. 

Více informací a seznam všech odběrových míst na https://www.mzcr.cz

Prosíme o trpělivost, naše telefonní linky jsou z důvodu mnoha telefonických konsultací přetížené. Můžete využít i emailovou komunikaci.


Plošné antigenní testování v ordinaci neprovádíme

Očkování proti Covid -19

Očkujeme vakcínou od britsko-švédské firmy AstraZeneca ve 2 dávkách a to s odstupem až 12 týdnů. Vakcína je 100% účinná proti závažnému průběhu Covidu a úmrtí, je stejně bezpečná jako ostatní dostupné registrované vakcíny. 

Vzhledem k malému zájmu o jednodávkovou vakcínu Janssen od firmy Johnson&Johnson ze strany pacientů i z důvodu omezení věkem /očkování vhodné pouze pro pacienty 60+/dle doporučení České vakcinologické společnosti tuto vakcínu zatím objednávat nebudeme, minimální počet pro objednání je 50 zájemců. 

Vakcínu Moderna budeme objednávat až dle počtu zájemců, více informací v ordinaci.

Aktuálně očkujeme pacienty 60+ a chronicky nemocné všech věkových kategorií s vysokým rizikem těžkého průběhu Covid 19 /onemocnění srdce, plic, ledvin, cukrovka, obezita s BMI nad 40, onkologická onemocnění, poruchy imunity apod/, kteří nejsou registrovaní v centrálním rezervačním systému. 

V případě zájmu nás prosím kontaktujte a my vás zaregistrujeme na očkování. Není v našich silách všechny pacienty obvolávat. Pacienti, kteří jsou již u nás zaregistrovaní vyčkají, až je budeme kontaktovat.

Očkování také možné nadále přes centrální rezervační systém https://crs.mzcr.cz

Očkovací certifikát k dispozici na https://ocko.uzis.cz

Očkování proti chřipce a pneumokokovým infekcím

Očkujeme proti pneumokokovým infekcím během celého roku a od října 2021 začínáme opět očkovat proti chřipce.  U pacientů nad 65 let a pacientů s chronický onemocněním dle indikačního seznamu hrazeno zdravotními pojišťovnami. Více informací v ordinaci.

Očkování proti klíšťové encephalitidě

Doporučujeme našim pacientům očkování proti klíšťové encephalitidě. Očkovat lze celoročně. Očkování není hrazeno zdrav. pojišťovnami. V případě zájmu nás kontaktujte telefonicky či přímo v ordinaci.

E- recept

Možnost zaslat E-recept sms nebo e-mailem.

E-neschopenka

V případě, že potřebujete vystavit pracovní neschopnost a nemůžete se dostavit do ordinace z důvodu karantény či akutních zdravotních potíží, které lze vyřešit po telefonu s lékařem, vystavíme e-neschopenku bez nutnosti návštěvy.


GDPR